Norises informācija

Kāpēc doties uz Gulbenes novadu un kuras aktivitātes notiks klātienē?

Lai gan lielākā daļa Kopienu parlamenta aktivitāšu notiks tiešsaistē, padarot tās pieejamas plašai auditorijai, joprojām aicinām dalībniekus baudīt Kopienu parlamentu no Gulbenes novada: ierasties jau trešdien un tiešsaistes sarunām pieslēgties, piemēram, no viesu nama istabas ar skatu uz ezeru vai ziedošu pļavu.

Šobrīd paredzēts, ka klātienē notiks šādas pasākuma sadaļas.

  • Divas paralēlās darba grupas 17. jūnijā plkst. 15.30 – 17.30 (tikai dalībniekiem ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem). Dalībnieki līdz 14. jūnijam tiks ielūgti piedalīties klātienes darba grupās, izvērtējot pieteikuma anketā norādīto informāciju par interesējošajiem tematiem, klātienes dalības iespējām un Covid-19 imunitāti.

  • Stāmerienas pastaiga ar piedzīvojumu pa pils parku un apkārt Stāmerienas ezeram, izzinot, izgaršojot, saklausot un saskatot kopienas bagātību ar unikāliem pieturas punktiem 17. jūnijā no plkst. 18.00 līdz 22.00. Plašāka praktiskā informācija tiks nosūtīta reģistrētajiem dalībniekiem.

  • Iespējams, Kopienu parlamentā būs brīvdabas kafejnīcas terase. Ja būsim pārliecināti, ka epidemioloģiskā situācija to ļauj paveikt droši, informēsim dalībniekus, kuri aizpildījuši reģistrācijas anketu un apstiprinājuši savu gatavību atrasties Gulbenes novadā.

Vienlaikus aicinām iepazīties ar Gulbenes novada tūrisma ceļvedi vai biedrības "SATEKA" ieteikumiem un ieplānot laiku piektdienas pēcpusdienā un nedēļas nogalē, lai izzinātu Gulbenes novada unikālo piedāvājumu – tūrisma uzņēmējus un saimniecības, kas piedāvā izgaršot, sajust, sadzirdēt, izsapņot, izzināt, atklāt daudz jauna un interesanta, kultūrvēsturisko mantojumu – pilis, muižas, baznīcas, un industriālo mantojumu – dodies braucienā ar Baltijā vienīgo regulāri kursējošo šaursliežu vilcienu Gulbenes – Alūksnes bānīti. Labsajūtu var gūt, aplūkojot Gulbenes novada krāšņo dabu – upes, ezerus, sakoptus parkus, saimnieku iekoptus daiļdārzus un baudot maltītes vasaras terasēs.

Kur iespējams nakšņot un ieturēt maltītes?

Šeit pieejams apkopojums Gulbenes novadā pieejamajām naktsmītnēm. Pasākumā nenotiks kopīgas maltītes, bet dalībnieki var pašorganizēti ieturēties savās apmešanās vietās vai kafejnīcās Gulbenes novadā, tai skaitā Stāmerienā. Par jautājumiem, kas saistīti ar nakšņošanu un ēdināšanas iespējām, aicinām sazināties ar biedrības “SATEKA” vadītāju Daigu Gargurni (+371 29177019, daiga@sateka.lv).

Kā tiks organizētas tiešsaistes aktivitātes?

Kopienu parlamenta atklāšana ceturtdien un kulminācija piektdien tiks raidīta no digitālās studijas Gulbenes novadā. Reģistrētie dalībnieki varēs to vērot Zoom platformā, izmantojot e-pastā saņemtu piekļuves saiti. Tiešraides tiks pārraidītas arī šajā vietnē un Latvijas Lauku foruma Facebook.

Darba grupu sesijas un viedo ciemu dzīvā bibliotēka arī notiks Zoom platformā. Piekļuvi reģistrētajiem dalībniekiem nosūtīsim e-pastā - reģistrācija iespējama līdz konkrētās aktivitātes dienai. Citi interesanti varēs pieslēgties sesijām, izmantojot sadaļā Programma pasākuma dienā publicētas pieejas saites. Piekļuves saiti darba grupu sesijai 17. jūnijā plkst. 15.30 – 17.30 saņems tikai reģistrētie dalībnieki.

Kā es uzzināšu informāciju par savu darba grupu?

Līdz 14. jūnijam dalībnieki, kuri anketā norādījuši vēlmi piedalīties diskusiju sesijā 17. jūnija pēcpusdienas plkst. 15.30 – 17.30, saņems individuālu e-pastu ar dalības informāciju par konkrēto sesiju (tai skaitā Zoom saiti vai norises vietu).