Jaunumi

Kopienu parlamentā vienojas par lauku attīstības prioritātēm nākamajiem diviem gadiem

Šī gada 16. – 18. jūnijā Stāmerienā, Gulbenes novadā klātienē un virtuāli pulcējās Kopienu parlamenta dalībnieki - vairāki simti lauku kopienu pārstāvji un reģionu attīstībā iesaistītie. Parlamenta darba grupu un pieredzes apmaiņas sesijās un diskusijās tika izvirzīti priekšlikumi lauku attīstībai turpmākajiem diviem gadiem ar mērķi turpināt veidot laukus kā stipru, dzīvu, viedu un zaļu telpu Latvijas kartē. Izstrādātajā rezolūcijā izvirzītas turpmākās rīcības ekonomikas dažādošanai, dzīvošanai pievilcīgas vides veidošanai, digitālo kompetenču un infrastruktūras attīstībai, kvalitatīvai iedzīvotāju iesaistei lēmumu pieņemšanā pašvaldībās un ilgtspējīgai pieejai pārtikas apritei un enerģijas ražošanai.

VIDZEMES STĀSTI: par uzņēmīgiem un darbīgiem vidzemniekiem

Šogad Latvijas Lauku kopienu parlamentā piedalīsies 4 Vidzemes stāstu pagājušo gadu laureāti: Signe Šlosberga (SIA "Gusts Apinis"), Kārlis Zemītis (SIA "Zaļās pēdas"), Anna Egliena (Broņislavas Mārtuževas fonds RAKSTĪTĀJA) un Gunārs Vīgants (SIA “3Dpro”). Jau 10 gadus viens no gaidītākajiem notikumiem Vidzemes plānošanas reģionā ir “Vidzemes stāsti”, kurā Vidzemes uzņēmējdarbības centrs pulcē drosmīgus un čaklus vidzemniekus, lai godinātu viņus par apņēmību un izdošanos. Izvēlētie Vidzemes uzņēmēju pieredzes stāsti tiek apkopoti gan brošūrā, gan video, lai iedvesmotu citus, kas vēl ir uzņēmējdarbības ceļa sākumā.

Jaunienācēji laukos - dzīvā bibliotēka

Radio NABA sadarbībā ar Latvijas Lauku forumu atver “Dzīvo bibliotēku – jaunienācēji laukos” un kopīgi cenšas rast atbildi uz jautājumu, ko nozīmē būt jaunienācējiem laukos. Dzīvo bibliotēku radio NABA viļņos klausies 15. jūnijā pulksten 15.30.

Ko Tu dari laukos, kādas idejas Tu vēlies īstenot un ko mainīt?

17. jūnijā plkst. 15.30 - 17.30 Latvijas Lauku kopienu parlaments ietvaros piedalies diskusijās par dažādiem aspektiem lauku telpā šodien un nākotnē!

Viedie ciemi - dzīvā bibliotēka

Atzīmē kalendārā 16. jūnija pievakari, lai kopā ar atpazīstamības zīmes “Viedais ciems” pretendentiem, šīs iniciatīvas īstenotājiem un žūrijas komisijas locekļiem iepazītu kandidātu pieredzes stāstus un uzzinātu, kuras kopienas ieguvušas atpazīstamības zīmi! Sarunu un stāstu laikā Tev būs iespēja uzdot jautājumus un piedalīties diskusijās.

Nākamnedēļ notiks 5. Latvijas Lauku kopienu parlaments

Parlamenta norises trijās dienās tiks aktualizētas un risinātas tādas tēmas kā pandēmijas radītās sekas un pielāgošanās risinājumi reģionos, attālo ciemu un to iedzīvotāju identitātes stiprināšana, jaunienācēju laukos pieredze un vajadzības, kā arī jaunās iespējas, ko sniedz tehnoloģiskās un sociālās inovācijas, viedo ciemu attīstība, Eiropas zaļais kurss un citi procesi.

Informācija par Kopienu parlamenta norisi

Kāpēc doties uz Gulbenes novadu un kuras aktivitātes notiks klātienē? Kur iespējams nakšņot un ieturēt maltītes? Kā tiks organizētas tiešsaistes aktivitātes? Kā es uzzināšu informāciju par savu darba grupu?

Baudi Gulbenes novadu arī nedēļas nogalē

Baudi Gulbenes novadu arī nedēļas nogalē! Izzini Gulbenes novada kultūrvēsturisko mantojumu – pilis, muižas, baznīcas, un industriālo mantojumu – dodies braucienā ar Baltijā vienīgo regulāri kursējošo šaursliežu vilcienu Gulbenes – Alūksnes bānīti. Iepazīsti Gulbenes novada tūrisma uzņēmējus un saimniecības, kas piedāvā izgaršot, sajust, sadzirdēt, izsapņot, izzināt, atklāt daudz jauna un interesanta. Gūsti labsajūtu, baudot Gulbenes novada krāšņo dabu – upes, ezerus, sakoptus parkus, saimnieku iekoptus daiļdārzus, neskartās dabas burvību, kas liek elpai aizrauties.

Skaties plašāk! Lauku attīstības diskusijas šovasar Gulbenes novadā.

Gulbenes novada iedzīvotāji ir pierādījums tam, ka arī Latvijas reģionos ir iespējams piepildīt savas ieceres un dzīvot mūsdienīgu un kvalitatīvu dzīvi. Lai tas notiktu, Gulbenes novada pašvaldība ik gadu investē apjomīgus finanšu līdzekļus lauku ielu un ceļu atjaunošanā, kā arī citu infrastruktūras objektu attīstībā. Lai stiprinātu vietējās kopienas un iesaistītu iedzīvotājus lēmumu pieņemšanā, Gulbenes novads ir kļuvis par pirmo pašvaldību Latvijas reģionos, kas īsteno sabiedrības līdzdalības budžetēšanas projektu konkursu.

5. Latvijas Lauku kopienu parlaments jūnijā notiks Stāmerienā, Gulbenes novadā

No 2021. gada 16. līdz 18. jūnijam Gulbenes novadā notiks 5. Latvijas Lauku kopienu parlaments, pulcējot politikas veidotājus, akadēmiķus, uzņēmējus, pašvaldību pārstāvjus un, protams, pilsoniski aktīvos lauku attīstības entuziastus un iedvesmojošu iniciatīvu īstenotājus no visas Latvijas. Uzmanības centrā būs diskusijas un pieredžu apmaiņa par Latvijas lauku izaicinājumiem un atbildēm uz tiem.